KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Peyzaj Mimarlığı

Bölümümüz 13. Floralies Internationales – France 2024 Expo' da Ülkemizi Temsil Etti-01.06.2024

Floralies Internationales (Uluslararası Çiçekçiler Birliği) ve Comite des Floralies / Nantes (Nantes Çiçek Komitesi) işbirliği ile Fransanın Montréverd Şehrinde bu yıl 13. üncüsü düzenlenen 2024 Bitki Fuarı Organizasyonu bünyesinde gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları konseptli peyzaj tasarım yarışmasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü iki farklı proje ile Ülkemizi temsil eden tek katılımcı olmuştur.   

Dünyanın çeşitli ülkelerinden üniversitelerin tasarım bölümlerinin, peyzaj ve çiçekçilik firmalarının da katıldığı yarışmada Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şule Kısakürek yürütücülüğünde Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Elif Tuzluoğlu, Lale Vardı ve Melike Bodur ‘Seksek ve Mangala’ oyun konsepti ile, Peyzaj Mimarlığı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sinan Kordon yürütücülüğünde öğrenciler Ersin Oral, İkranur Yılmaz ve Şule Gören ‘Yerden Yüksek’ oyun konsepti ile tasarladıkları peyzaj projeleri ile katılım sağlamışlardır. Tasarımların uygulamaları proje yürütücüsü hocalarımız Şule Kısakürek ve Sinan Kordon ve öğrencimiz Melike Bodur’ un alandaki çalışmaları ve diğer öğrencilerimizin online teknik işbirliği ile tarihi La Chabotterie arazisinde 10.05.2024 – 15.05.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş ve projeler 27.05.2024 tarihine kadar halka açık şekilde sergilenmiştir.

Bu katılımın gerçekleşmesinde desteği olan başta Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü’ ne, Orman Fakültesi Dekanlığı’ na, proje yürütücüsü hocalarımıza, proje grubu öğrencilerimize ve maddi destekleri ile katkıda bulunan Green Dora Peyzaj Mimarlık Mühendislik Şirketi’ ne, Gaziantep Peyzaj Sektör ve PMO il Temsilciliği’ne ve bireysel katkı sağlayan diğer sponsorlarımıza teşekkür ederiz.SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı